У оновленому законопроекті про мобілізацію призовники, які проживають за кордоном, мають оновлювати свої дані у консульствах, щоб забезпечити ефективний зв'язок та уникнути непотрібних бюрократичних процедур. Цей захід спрямований на оптимізацію процесу та запобігання марній витраті ресурсів на видачу повісток особам, які не перебувають в Україні.

Відповідну публікацію оприлюднили на сайті «24tv».

Депутат Верховної Ради Федір Вениславський наголосив на відсутності в Україні механізму вручення повісток за кордон. Таким чином, оновлення даних військового обліку у консульствах звільнить чоловіків від їхнього отримання.

Основною метою оновлення персональних даних у консульствах є ідентифікація осіб, які мешкають за кордоном. Ця інформація дозволяє відповідним органам ефективно розставляти пріоритети.

Веніславський підкреслив, що оновлення даних не тягне за собою жодних наслідків для фізичних осіб і гарантує, що їм не надсилатимуться повістки.

Мобілізація: скрін з відео
Мобілізація: скрін з відео

Щодо відсутності механізму вручення повісток за кордоном, чиновник уточнив, що він перебуває у віданні української влади і не виходить за межі країни. Крім того, немає встановленого порядку депортації в Україну чоловіків, які проживають за кордоном.

Веніславський заявив, що отримання документа військового обліку не означає негайної мобілізації. Громадяни України, які проживають за кордоном, не можуть бути змушені повернутися, якщо не буде дотримано певних правових умов, таких як кримінальне переслідування або порушення кордону. Таким чином, процес репатріації залишається складним для української влади.

Нагадаємо, почалося: поліція відкрила "полювання" на українців, які не з'явилися в ТЦК - "ловлять" тисячами

Раніше «Українці» писали, скільки ще українців треба призвати на фронт: генерал США дав відповідь на болісне запитання

Як повідомляли «Українці», готуйтеся вже зараз: хто з чоловіків навіть без повістки має з'явитися до ТЦК, починаючи з травня