Володимир Зеленський підписав законопроект про мобілізацію, який почне діяти за місяць після його підпису.

Звісно, ​​цей закон вніс багато змін до існуючої ситуації в Україні. Зокрема змінилося й дещо в мобілізації засуджених. У Мін'юсті поділилися новими подробицями.

Мобілізація
Мобілізація

Дехто припускає, що людина з кримінальним минулим може застосувати зброю проти своїх товаришів. Однак таку небезпеку буде мінімізовано. Засуджені будуть служити в окремих підрозділах і зброї їм не дадуть. Такими деталями щодо мобілізації засуджених поділився в ефірі телемарафону міністр юстиції Денис Малюська.

За словами голови Мін'юсту, законом передбачено певних запобіжників щодо мобілізації засуджених та їх служби. По-перше, для засуджених це буде суто добровільною справою, тобто вони служитимуть на контрактній основі. Щоправда, без виплати заробітної плати. По-друге, із кримінальних злочинців буде створено окремі військові підрозділи, щоб мінімізувати контакти звичайних військовослужбовців із кримінальними елементами.

"Це не лише добровільна, тобто контрактна форма служби, а й створення окремих підрозділів, там де будуть служити ті, хто був звільнений з місць позбавлення волі. Щоб не було різного підходу, щоб хтось, раптом вийшовши з в'язниці, не опинився в "ужгородському казані", не виконуючи свій військовий обов'язок" , - зазначив міністр.

В'язниця, кадр з відео
В'язниця, кадр з відео

Крім того, зовсім не обов'язково давати їм вогнепальну зброю. Адже в армії є чимало роботи, яка не вимагає безпосереднього застосування зброї, але без якої не обійтися. Йдеться, наприклад, про будівництво фортифікаційних споруд, інфраструктури зрештою копання окопів, без яких немислима навіть сучасна війна.

Нагадаємо, що почалося: поліція відкрила "полювання" на українців, які не з'явилися у ТЦК - "ловлять" тисячами.

Раніше ми повідомляли, що скільки українців потрібно призвати на фронт: генерал США дав відповідь на болюче питання.