Всі знають про різні способи удобрити свій город для отримання більшого врожаю або збільшення швидкості дозрівання культур.

Але нещодавно популярним стало кісткове борошно. Давайте розбиратись, що це таке і як це може допомогти вам на вашому городі.

Город, зображення з вільних джерел
Город, зображення з вільних джерел

Переваги кісткового борошна

1. Довготривала дія

Однією з головних переваг кісткового борошна є її тривала дія. Це добриво розкладається у ґрунті протягом 5-8 місяців, забезпечуючи рівномірне надходження поживних речовин до коріння рослин. Такий поступовий процес засвоєння поживних елементів сприяє збільшенню врожайності та здоров'ю рослин.

2. Відсутність накопичення нітратів

Овочі, вирощені на ґрунтах, збагачених кістковим борошном, не накопичують нітрати, що робить це добриво безпечним для використання за короткий час до збирання врожаю.

3. Зміцнення кореневої системи та імунітету рослин

Кісткове борошно сприяє зміцненню кореневої системи рослин та підвищує їх імунітет. Це особливо важливо при посадці розсади та розвитку плодових дерев, тому що допомагає їм швидше приживатися і краще переносити стреси.

4. Відновлення після плодоношення

Для плодових дерев кісткове борошно є відмінним засобом відновлення після рясного плодоношення. Фосфор, що міститься в добривах, необхідний для успішної зимівлі та розвитку майбутнього врожаю.

Кісткове борошно, зображення з вільних джерел
Кісткове борошно, зображення з вільних джерел

Види кісткового борошна та його застосування

Кісткове борошно доступне в трьох основних видах: звичайне, пропарене і знежирене. Кожен вид відрізняється вмістом фосфору та підходить для певних умов використання.

  • Звичайне кісткове борошно містить до 15% фосфору. Воно підходить для загального добрива та підживлення різних культур.
  • Пропарене кісткове борошно містить до 25% фосфору і більш ефективне в поліпшенні ґрунтової структури та поживного складу.
  • Знежирене кісткове борошно містить до 35% фосфору і ідеально підходить для відновлення ґрунту та підгодовування плодових дерев.

Кісткове борошно можна рівномірно розподілити по грядках, просто розсипавши його по землі після поливу або внести в ямки, змішавши із землею. Також її можна внести у ґрунт під час осіннього перекопування.

Крім того, добриво можна використовувати у вигляді розчину, виготовленого на основі води. Для цього 500 г добрива заливають відром води та наполягають протягом тижня. Потім суміш розлучається водою у співвідношенні 1:19 і використовується для кореневих підживлень.

Використовуючи кісткове борошно на вашому городі, ви забезпечите рослини необхідними поживними елементами та створите сприятливі умови для їхнього здоров'я та розвитку. В результаті ви отримаєте щедріший урожай і міцні, здорові рослини, які будуть радувати вас своїм виглядом і смаком.

Кісткове борошно, зображення з вільних джерел
Кісткове борошно, зображення з вільних джерел

Нагадаємо, що ось чому картопля виростає дрібною: у жодному разі не користуйтеся цими звичними добривами.

Раніше ми повідомляли, що дрібна чи велика: яку картоплю треба вибрати для посадки, щоби врожай здивував навіть сусідів.