22 березня 2024 року росіяни зробили другу подрял атаку на Україну. Якщо 21 березня було 31 ракет на Київ, то сьогодні постраждало кілька міст.

Екперти вже назвали це однією з наймасовіших атак на енергетичну інфраструктуру. Щодо Дніпровської ГЕС було два прямі влучення, ГЕС-2 у критичному стані і невідомо, як вона зможе працювати, повідомив директор Укргідроенерго Ігор Сирота.

Атака на Дніпровську ГЕС, фото із соцмереж
Атака на Дніпровську ГЕС, фото із соцмереж

" Дві ракети прилетіли. Пряме влучення по ГЕС-2. Одна ракета прилетіла по підкранових балках і потрапила в опору - тобто ГЕС-2 у критичному стані, ГЕС-1 теж зараз не працює" , - зазначив Сирота.

Він додав, що Укргідроенерго зараз вживає заходів, щоб піднімати затвори та спрацьовувати воду, бо через станцію опрацювати цю воду не зможуть.

Сирота також додав, що доведеться відновлювати повністю машинну залу та електричне обладнання.

"Наслідки ми прорахуємо протягом дня і розумітимемо, що сталося. І чи зможе вона (ГЕС-2 – ред.) працювати. І чи зможе, чи то в обмеженому режимі, чи взагалі не зможе певний період ГЕС-2 працювати" , − підсумував голова Укргідроенерго.

Атака на Дніпровську ГЕС, фото із соцмереж
Атака на Дніпровську ГЕС, фото із соцмереж

Пізніше стало відомо, що внаслідок атаки є пошкодження обох станцій та греблі. Обидві станції ГЕС наразі не працюють.

З добрих новин є те, що ніхто зі співробітників ГЕС не постраждав.

Також нещодавно повідомили про те, що в результаті потрапляння в ДніпроГЕС стався масштабний витік нафтопродуктів у Дніпро.

Нагадаємо, що масштабна ракетна атака РФ: ворог намагається влаштувати новий блекаут – у Мінерго попередили українців.

Раніше ми повідомляли, що мобілізація заспокоїться: Шмигаль заявив, що Україні більше не потрібно закликати 500 тисяч людей.