Польські фермери вирішили продовжити блокаду кордону з Україною, і тепер планують продовжити її до 30 квітня, що є значним продовженням порівняно із запланованою датою закінчення 10 березня.

Блокада є формою протесту, спрямованої на тиск на здійснення імпорту, обмеження на сільськогосподарські товари з країн, що не входять до Європейського Союзу, особливо з України.

Ця подія була підтверджена заявою муніципальної адміністрації гміни Любіч-Королевська, в якій йдеться про те, що в блокаді, як очікується, візьмуть участь близько 100 осіб. Вимоги протестувальників включають не лише відміну стратегії ЄС "Зелений курс", спрямованої на скорочення викидів в атмосферу, а й скорочення імпорту сільськогосподарської продукції з-за меж ЄС, зокрема, націленої на Україну. Акція протесту пройде на прикордонному пункті "Гребені-Рава-Руська".

"Публічні збори планують розпочати 10 березня 2024 року о 14:30 і завершити 30 квітня 2024 року о 14:30. Мета - ліквідувати "Зелений курс" (стретегія ЄС, яка передбачає скорочення шкідливих викидів в атмосферу. - Ред.) та ограни. через межі ЄС - зокрема, з України", - йдеться в ньому.

У відповідь на протести і блокаду, що триває, особливо торкнувся українського кордону, Польща ініціювала неформальні дискусії з Урсулою фон дер Ляйєн, президентом Європейської комісії (ЄК).

Польські фермери на кордоні, кадр з відео
Польські фермери на кордоні, кадр з відео

Польща пред'явила ЄС ультиматум, погрожуючи запровадити односторонні заборони на імпорт та продовжити блокаду на державному рівні, якщо її вимоги не будуть виконані. Ці вимоги включають винятки з екологічної політики ЄС та обмеження на імпорт сільськогосподарської продукції, які можуть дестабілізувати місцеві ринки.

Заступник міністра закордонних справ Польщі Анджей Шейна наголосив, що Польща веде переговори про якомога більшу кількість поступок, що охоплюють широкий спектр правил ЄС, щоб запобігти збоям на ринку.

Шейн попередив, що без задовільної реакції з боку ЄС, Польща готова посилити свої заходи шляхом запровадження прикордонних блокад, тарифів та інших односторонніх обмежень. В основі позиції Польщі лежить переконаність у тому, що притока дешевшої української сільськогосподарської продукції становить загрозу для коштів для існування польських фермерів.

Це було за більш раннім рішенням Польщі у 2023 році заборонити деякі українські сільськогосподарські товари, включаючи зерно, як захисний захід для свого аграрного сектору.

Нагадаємо, пенсіонерів вирішили поставити на облік до ТЦК: хто потрапляє до списку

Раніше «Українці» писали, українці зіштовхнулися із проблемами із в'їздом до ЄС: що відомо

Як повідомляли «Українці», українців потішили чудовими новинами: який сюрприз приготувала Укрзалізниця