Підтримка несучості курей у несприятливих умовах, таких як холод або сезонні зміни, вимагає уважної уваги до їх умов життя, раціону та здоров'я.

Ось виклад ключових моментів, які допоможуть курям стабільніше нести яйця:

Правильні умови утримання птиці.

Простір: переконайтеся, що в курнику достатньо місця, рекомендується не більше 6 курчат на квадратний метр.

Вентиляція та температура: підтримуйте хорошу якість повітря і не допускайте протягів у курнику. Оптимальна температура для курей-несучок +15°С та вище. Розгляньте можливість утеплення курника та використання ламп на сонячних батареях, щоб продовжити світловий день у короткі дні.

Чистота: регулярно чистіть і дезінфікуйте курник, щоб запобігти захворюванням.

Харчування.

Забезпечте суміш повноцінного сухого корму, вологої суміші, зелені та соковитих кормів, щоб забезпечити збалансований раціон, багатий на білки, жири, вуглеводи, мікро- та макроелементи та вітаміни.

Графік годування: годуйте сухим кормом двічі на день і вологим пюре 3-4 рази на день, стежачи за тим, щоб вологий корм споживався швидко, щоб запобігти псуванню.

бабуся з куркою
бабуся з куркою

Бабусин рецепт: 3 кг зерна замочити в розчині дріжджів і води, щоб посилити несучість.

Забезпечте курчатам постійний доступ до чистої питної води.

Вік: періодично омолоджуйте стадо, тому що кури старше двох років, як правило, несуть менше яєць.

Линяння: доповніть раціон білком, рибним і кістковим борошном, а також мінеральними добавками, щоб підтримати зростання нового пір'я і мінімізувати вплив на несучість.

Тимчасово ізолюйте курей- квак в невеликій клітині в межах видимості інших курей-несучок, щоб перешкоджати поведінці, що насиджує. Додавання активного півня та повернення курки до стада через кілька днів може допомогти відновити яйцекладку.

Здоров'я: негайно вирішуйте будь-які проблеми зі здоров'ям. При необхідності обробити від паразитів та інфекційних захворювань. Здорове стадо з більшою ймовірністю підтримуватиме стабільне виробництво яєць.

Хижаки: захистіть курник від хижаків, таких як щури та лисиці, які можуть вкрасти яйця.

Зважаючи на ці фактори, ви можете гарантувати, що ваші кури продовжать нести яйця навіть у менш оптимальних умовах. Важливо уважно стежити за здоров'ям стада та навколишнім середовищем та за необхідності вносити корективи для підтримки його продуктивності.

Нагадаємо, як правильно зберігати мед, щоб він не втратив своєї користі

Раніше «Українці» писали, справжня насолода: рецепт найсмачнішої курячої бастурми, від якої ви ахнете

Як повідомляли «Українці», як виростити помідори в домашніх умовах, щоб проросла розсада: головні секрети