Нещодавно на всю Укрпаїну гремера історія з ухилистами, які намагалися незаконно виїхати з України з похоронними вінками.

У Закарпатській області прикордонники затримали двох мешканців Харківщини, які намагалися незаконно перетнути кордон із Румунією, повідомивши, що їдуть на похорон бабусі. Щоби підтвердити свою легенду, показали похоронні вінки.

Ухилянти з вінками, Фото: Державна прикордонна служба України
Ухилянти з вінками, Фото: Державна прикордонна служба України

Але це ще не всі фантазери України, адже є чоловік, який не вмчався за бойовою повісткою у військкомат, прикриваючись дружиною.

22-річний хлопець, визнаний придатним до військової служби, проігнорував "бойову повістку" і не з'явився у військкомат у призначений день. Під час суду він цинічно заявив, що просто "не хотів" ризикувати життям на фронті.

Замість виконання громадянського обов'язку засуджений вирішив сховатись за спину дружини. Мовляв, він має доглядати 17-річну обраницю, яка навчається у профтехучилищі.

Студенти, фото з вільних джерел
Студенти, фото з вільних джерел

Проте подібні маніпулятивні виправдання не спрацювали у суді. Адже тисячі українців щодня жертвують набагато більше заради майбутнього своїх дітей та країни. Так і вирішив суд щодо цього громадянина, який вважав себе особливим. Тим більше, якщо зважати на те, що його дружина, яка перебуває у нього "на утриманні" неповнолітня.

Вирок суду (за статтею 336 ККУ) продемонстрував, що ухилістів не врятує жоден із варіантів розвитку подій – хлопця засудили до 3 років позбавлення волі.

Нагадаємо, що електронних повісток не буде: нардеп розповів, що чекає на українців.

Раніше повідомляли, що різниці немає: ТЦК пояснили важливий нюанс мобілізації.