З 1 квітня пенсії можуть бути зупинені для певної групи українців, а саме для пенсіонерів, що належать до категорії ВПО. Ця ситуація стосується лише тих переселенців, які до кінця березня не здійснять фізичну ідентифікацію.

Інформація про фізичну ідентифікацію

Цей процес було впроваджено в період внутрішнього переселення через російську агресію на сході України. Оскільки було невідомо місце проживання певних переселенців, їм слід було проходити фізичну ідентифікацію кожні півроку для підтвердження права на отримання пенсій.

З березня 2020 року верифікація була тимчасово зупинена через пандемію COVID-19. Проте минулого літа, після завершення епідемії, фізичну ідентифікацію відновлено. Цій процедурі повинні піддаватися переселенці, які отримали статус ВПО до 24 лютого 2022 року.

Початково термін проходження ідентифікації був встановлений на 31 грудня 2023 року. Проте згодом цей термін було подовжено до 31 березня 2024 року.

Пенсіонери: скрін із відео
Пенсіонери: скрін із відео

Як пройти ідентифікацію

Фізичну ідентифікацію можна пройти в будь-якому відділенні Пенсійного фонду або Ощадбанку. Цей процес доступний також для пенсіонерів, які перебувають за кордоном. Для цього їм потрібно відвідати дипломатичну установу, яка видаватиме спеціальне посвідчення про проходження ідентифікації.

Дистанційні методи включають:

  • Використання електронного підпису "Дія.Підпис".
  • Використання вебпорталу Пенсійного фонду.
  • Проведення відеоконференцзв’язку з представником Пенсійного фонду.