Національний банк України запрошує до громадського обговорення пропонованих змін до Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці, спочатку затверджених постановою Правління Національного банку України від 14 липня 2006 р. № 267 (з поправками).

Пропоновані зміни спрямовані на приведення Правил у відповідність до статей 62 та 62-2 Закону України "Про банки та банківську діяльність" та посилення порядку розкриття інформації, віднесеної до банківської таємниці, Національного банку України.

Ключові аспекти запропонованих змін включають:

Доповненням переліку відомостей вважається банківська таємниця, яку банки мають розкривати на вимогу уповноважених державні органи.

Уточнення виду інформації, яка становить банківську таємницю, яку Національний банк України може надавати Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Нацбанк: скрін із мережі
Нацбанк: скрін із мережі

Визначення видів перевірок, що проводяться Національним банком України, в ході яких банки зобов'язані надавати документи та їх копії, що містять відомості, що становлять банківську таємницю.

Ці положення викладено у проекті постанови Правління Національного банку України "Про затвердження Змін до Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці".

Матеріали для розгляду та обговорення включають:

Проект постанови "Про затвердження Змін до Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці".

Аналіз регулятивного впливу проекту ухвали.

Порівняльна таблиця до проекту резолюції.

Зауваження та пропозиції щодо проекту рішення прийматимуться за наданою формою до 3 березня 2024 року.

Нагадаємо, скільки пенсіонерів отримують до 4 тисяч: вам краще присісти

Раніше «Українці» писали податок 18% на всі надходження на банківські картки: уряд ухвалив доленосне рішення

Як повідомляли «Українці», ПриватБанк блокує картки за перекази: скільки дозволено і як карають