Після того, як Україна підписала угоди з безпеки з Великою Британією, аналогічні договори були підписані з Німеччиною та Францією.

Ще в липні минулого року на саміті НАТО у Вільнюсі всі держави G7 та низка інших держав, які до них приєдналися (насамперед членів НАТО) взяли на себе зобов'язання розробити та підписати з Україною договори з безпеки. Мета – забезпечити мінімальні зобов'язання держав Заходу з безпеки для України доти, доки Україна не вступить до Альянсу.

Володимир Зеленський у Німеччині, фото: Офіс Президента
Володимир Зеленський у Німеччині, фото: Офіс Президента

У традиційному вечірньому зверненні від 21 лютого Володимир Зеленський розповів, що робота над договорами безпеки продовжується. Президент заявив про пріоритет політики сусідства та відносин із партнерами в Євросоюзі. Він наголосив, що український принцип – це прагматизм.

"І з безпеки - ми маємо максимально прагматично робити все, щоб і Україна, і кожен з наших партнерів ставали сильнішими, щоб кожному з нас додавали можливості захищатися від російського зла... І, звичайно, такий наш пріоритет зараз безпосередньо стосується відносин з Польщею "Я запропонував сьогодні нашим партнерам у Польщі заради спільних інтересів вирішити існуючі проблеми на кордоні. Наш уряд, всі наші інститути готові до зустрічей і діалогу. Я готовий приєднатися до цих зустрічей... Коли українці та поляки чи хтось інший у нашій Європі" не знаходить спільної мови між собою, від цього радіє лише Москва" , - сказав глава держави.

Володимир Зеленський, фото: ukrainci.com.ua
Володимир Зеленський, фото: ukrainci.com.ua

Президент додав, що готуються нові безпекові договори з нашими партнерами:

"Дуже предметні. Це і нова оборонна підтримка для наших воїнів, і цілком конкретні фінансові гарантії для нашої держави, і політична взаємодія, що наближає Україну – нашу державу, наше суспільство – до більших можливостей, більшої взаємодії зі світом, більшої сили. у найближчі тижні готуємо кілька нових угод з безпеки. Я вдячний нашим командам, які їх готують, я вдячний партнерам".