Українці готуються до змін у тарифах на газ, які набудуть чинності з 1 березня. Наразі 98% споживачів отримують газ від Нафтогазу за фіксованим тарифом 7,96 грн/куб.м, а лише 2% обирають інших постачальників.

В Україні, введеної у мораторій на підвищення комунальних тарифів через повномасштабну війну, майже 98% громадян розраховуються за газ за 7,96 грн/куб.м. Розрахункова сума для трьох осіб, які використовують газ лише для готування їжі на плиті, складатиме 78,8 грн на місяць, враховуючи соціальну норму в 9,9 куб.м. Зазначте, що до цього покупці ще оплачують вартість доставки газу, в залежності від регіону.

Газ: скрін з відео
Газ: скрін з відео

У березні тарифи на газ для українців коливатимуться від 7,7 до 9,9 грн за кубометр. У шести компаній ціни нижчі за 8 грн, а в п'яти - вищі. Тарифи всіх постачальників подані в таблиці.

При цьому газові лічильники можуть бути як механічними, так і електронними. В Європі обговорюється питання відмови від російського газу, що породжує розмови про можливі наслідки для країн, які імпортують газ через Україну.