Після ухвалення законопроєкту щодо посилення мобілізації можливе блокування рахунків для ухилянтів. Проте член комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Вадим Івченко вважає, що жорсткі заходи блокування рахунків в остаточній редакції закону виявляться непроходженням.

"Вона не пройде. Що таке блокування рахунків? Банк запросить вашу ідентифікацію: є у вас військовий облік чи нема? Якщо ви не зможете надати інформацію, що у вас є військовий облік, то ви не пройдете ідентифікацію і не зможете користуватися карткою. Це не блокування рахунків", - пояснив Івченко в інтерв’ю виданню “Телеграф”.

Повістка: скрін з відео
Повістка: скрін з відео

Він також відзначив, що якщо люди не зможуть користуватися картковими рахунками, вони можуть масово знімати готівку. Однак в умовах сучасного суспільства готівкою складно здійснювати великі покупки, оскільки багато послуг та товарів можна оплатити лише електронно.

"Так, будуть кеш знімати, але що ви зараз можете за кеш купити, окрім як розрахуватися в магазині? Нічого: ні квартиру, ні машину, ні квиток на залізничний потяг. Все зараз в електронному варіанті. І більше як 150 тисяч гривень у нас не можна оплачувати кешем. Фактично за кеш ви можете десь хот-доги їсти, але не більше", - додав Івченко.