У березні поточного року очікується значне зростання цін на картоплю та цибулю, при цьому аналітики прогнозують потенційний дефіцит цибулі та значне зростання цін на картопля.

Про поточний стан овочевого ринку та прогнози на березень розповіли керівник компанії "АПК-інформ: Овочі та фрукти" Олександр Хорив та аналітик East Fruit Федір Рибалко.

Хорив зазначив, що цього року на ринку спостерігається приплив новачків, що призвело до збільшення посівних площ; проте не всі дали задовільні результати.

Цибуля: скрін з відео
Цибуля: скрін з відео

Рибалко зазначив, що ціни на цибулю в лютому були вдвічі нижчими, ніж у попередньому році, через профіцит, що спонукало фермерів експортувати багатий урожай за межі України.

Оскільки ЄС активно закуповує цибулю в умовах її дефіциту, ця тенденція може призвести до виснаження запасів цибулі навесні, що призведе до зростання цін.

Щодо картоплі, то її ціна зросла порівняно з минулим роком і зараз становить 30 гривень за кілограм оптом, що майже в чотири рази перевищує торішню роздрібну ціну в 10 гривень.

Картопля
Картопля

Підвищені ціни пояснюються нестачею високоякісної картоплі та проблемами зі сховищами, що призводить до псування овочів, що зберігаються.

Очікується, що вартість картоплі на українському ринку продовжить зростати, особливо в березні, що наголошує на необхідності споживачів запасатися якісними овочами.

Нагадаємо, яка частина свинини найсоковитіша і найм'якша: це здивує багатьох українців

Раніше «Українці» писали, кава тепер справжня розкіш: ціни раптово відлетіли до космосу. Чи буде дефіцит в Україні

Як повідомляли «Українці», чи будуть бійки на касах? Очікується обвал цін на найпопулярніший у світі продукт