Кабінет міністрів України разом із представниками профільних комітетів Верховної Ради вивчають план збільшення доходів бюджету на 0,5% від ВВП, який повинен бути представлений в рамках програми співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Цей план передбачає впровадження ряду нових податків, таких як 0,1% військового збору на прибуток підприємств і ФОПів, 1,5% від вартості дорогоцінних металів, 30% від вартості ювелірних виробів і 10% від вартості рухомого майна.

Також розглядаються можливості додаткового оподаткування операцій з нерухомістю та введення додаткового податку на окремі інші операції.

Навіть при впровадженні цих нових податків влада не зможе повністю задовольнити додаткові фінансові потреби оборонного сектору, які сягають понад 400 мільярдів гривень. Враховуючи це, розглядається можливість підвищення ставок основних податків, таких як ПДВ та військовий збір, на 6-7%.

Ще одним напрямом для збільшення внутрішніх надходжень бюджету є розширення можливостей ринку ОВДП. Проте потенціал цього інструменту обмежений через вже високий рівень кредитування уряду. Загалом, влада шукає комплексний підхід для забезпечення достатніх ресурсів для виконання фінансових зобов'язань, передбачених програмою МВФ.