Після розгляду оновленого закону щодо мобілізації, народні депутати відправили його на доопрацювання, і тепер вже відомо про вражаючу кількість розроблених правок.

Депутат Мар’яна Безугла оголосила, що наразі до законопроекту з мобілізації надійшло 1276 поправок. Залишаючи суть питання непорушеною, відзначимо, що дедлайн для подання правок – 21 лютого.

У своєму повідомленні вона зауважила: “Так що, будь ласка, не розпитуйте мене про подробиці. Зараз триває процес збору пропозицій”.

Раніше перший заступник голови комітету з соціальної політики та захисту прав ветеранів, Михайло Цимбалюк, висловив переконання, що є всі можливості успішного голосування за законопроект у другому читанні до кінця тижня. Зазначивши, що 21 лютого – крайній термін подання поправок, він висловив думку, що при професійному підході до роботи Комітет з національної безпеки та оборони може розглянути законопроект у другому читанні ще цього тижня.

Мобілізація: скрін з відео
Мобілізація: скрін з відео

У сфері обговорення Цимбалюк відзначив, що одним із найгарячіших питань є демобілізація срочників. Він підкреслив важливість того, щоб срочники були демобілізовані протягом двох місяців, а їхній термін відстрочки для адаптації до цивільного життя становив 12 місяців.

Звертаючись до осіб із інвалідністю, він підкреслив необхідність закріплення права на визначення догляду за собою в законі.

Щодо демобілізації та ротації Цимбалюк висловив думку, що 36 місяців – це надто тривалий термін і запропонував його скорочення до 18 місяців, особливо для тих, хто перебував у зоні бойових дій.