В Україні більшість громадян отримують газ від «Нафтогазу» за фіксованим тарифом і лише близько 2% побутових споживачів обслуговуються іншими постачальниками.

Після початку повномасштабної війни було запроваджено мораторій на підвищення деяких тарифів на комунальні послуги, у тому числі на газ. Наразі 98% громадян платять 7,96 гривень за кубометр газу.

Для домогосподарств, які використовують газ лише для приготування їжі на плиті, соціальна норма на трьох осіб у квартирі становить 9,9 куб. Таким чином, щомісячна плата за газ за фіксованим тарифом становитиме 78,8 грн. Додатково стягується плата за доставку палива, розмір якої залежить від регіону.

У березні українці платитимуть від 7,7 до 9,9 гривні за кубометр залежно від постачальника.

Тарифи на газ в Україні
Тарифи на газ в Україні

Шість постачальників пропонують ціну нижчу за 8 гривень, а п'ять — вищу. Конкретні тарифи, запропоновані компаніями, вказані у таблиці.

Лічильники газу бувають як механічні, так і електронні. Для механічних лічильників цифри після коми або праворуч іншим кольором не потрібно записувати.

Якщо всі числа мають однаковий колір і немає крапки чи коми, слід записати ціле число. В електронних пристроях принцип обліку той же, цифри вводяться зліва направо до десяткової точки.

Нагадаємо, реструктуризація боргів за комуналку: зробити може кожен українець – важливі роз'яснення

Раніше «Українці» писали, копійчані надбавки до пенсії і то одиниць: як пенсіонерів "балують" ілюзіями доплат

Як повідомляли «Українці», частину пенсіонерів тепер можуть не платити за комуналку: кого позбавили основних витрат