Зараз в Україну прийшло потепління та таке, що дуже схоже на весну. Синоптики попереджають, що радіти рано і до нас ще прийдуть холоди та морози.

Також на холод і морози "чекають" сезонні захворювання. Більше того, вони вже увійшли до куражу і кошмарять українців. Адже лише у Києві вже фіксують грип "А", "В", а також комбінацію грипу з коронавірусом.

тест на коронавірус в Китаї
тест на коронавірус в Китаї

У Києві немає епідемії грипу чи ГРВІ, проте кількість хворих збільшується, особливо серед школярів. Тому фахівці не втомлюються наголошувати, що єдиним способом запобігти ускладненням хвороби є щеплення.

"Поки що ми фіксуємо циркуляцію грипу А та В, ковід, а також знаю, що є випадки, коли у пацієнтів виявляють комбінацію грипу та коронавірусу. У такому разі вже йдеться про госпіталізацію", - розповіла сімейний лікар КНП " Центр первинної медико-санітарної". допомоги №2 Оболонського району Києва Марія Вітковська.

Прийом у лікаря: скрін з відео
Прийом у лікаря: скрін з відео

За її спостереженнями у цей епідсезон кияни не так охоче прищеплюють, як у попередні, а дарма, бо загальновідомо, що запобігти ускладненням хвороби значно простіше, ніж лікувати.

Також за даними Департаменту охорони здоров'я минулого тижня у Києві померли шість дорослих: двоє – від ускладнень COVID-19 та чотири – від грипу A.

Лікарі рекомендують зробити вакцинацію від грипу особам, що належать до груп ризику та для яких щеплення від грипу рекомендовано (медичні працівники, вагітні та жінки, які планують вагітність, особи з хронічними захворюваннями, особи похилого віку та інші категорії громадян). Щеплення від грипу не відноситься до календаря обов'язкових профілактичних щеплень та платна вакцина.

А ось щеплення від коронавірусу – безкоштовне. Її можна зробити в центрах первинної медико-санітарної допомоги згідно з медичними показаннями та рекомендаціями сімейного лікаря.

Вакцинація
Вакцинація

Нагадаємо, що ціни на продукти б'ють усі рекорди: що вже не по кишені і чого чекати далі.

Раніше ми повідомляли, що моторошні морози та хуртовини: в Україні сильно зіпсується погода – лютий ще покаже свої зуби.