Українська влада ухвалила рішення про продовження виплат переселенцям, які не можуть працювати, однак зменшить суми для деяких категорій внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Про це повідомила заступник міністра соціальної політики Дар'я Марчак, роз'яснюючи нові зміни.

Згідно із заявою Марчак, виплати будуть продовжуватися пенсіонерам, дітям-сиротам і дітям з інвалідністю. Однак суму визначатиме дохід, що не перевищує чотири прожиткові мінімуми, що наразі становить 9444 грн.

Важливо зазначити, що внутрішні переміщені особи працездатного віку, які не мають дітей та не працюють, не отримуватимуть виплат з 1 березня. Заступник міністра пояснила, що ця зміна спрямована на те, щоб стимулювати працездатних переселенців до самостійного забезпечення та фінансової незалежності.

Гроші, допомога, фото з вільних джерел
Гроші, допомога, фото з вільних джерел

Також вона вказала на те, що сім'ї з дітьми на територіях з активними бойовими діями та ті, які проживають на безпечних територіях і мають проблеми з офлайн-навчанням для своїх дітей, зможуть подавати повторні заяви на виплати. Також можливі виплати для працездатних переселенців, які шукали роботу та зареєструвалися в центрі зайнятості.

Марчак закликала усіх, хто може, активно шукати роботу та прагнути до фінансової незалежності, зазначивши, що держава підтримує потребуючих, але громадяни повинні прикладати зусилля до забезпечення себе та своїх родин. Наразі виплати отримують близько 2,5 мільйона українців.