Актуалізований закон щодо мобілізації, який наразі розглядається у Верховній Раді, прогнозовано може набути законної сили не раніше початку квітня. Цей законопроєкт перебуває на етапі обширних обговорень та пошуку консенсусу серед законодавців.

Про це заявив народний депутат від фракції "Голос" Ярослав Железняк у ході телемарафону. За його словами, оновлений законопроєкт щодо мобілізації, який вже пройшов перше читання в парламенті, очікує на більше тисячі правок до другого читання, призначеного на 21 лютого.

Прогнозують, що цей процес займе кілька тижнів, оскільки комітет з оборони повинен обробити та узгодити всі подані правки перед голосуванням. Зазначаючи, що це не буде абсолютним рекордом, Железняк вказав на значну кількість поправок, що може вплинути на часові рамки процесу.

Мобілізація: скрін з відео
Мобілізація: скрін з відео

Депутат висловив припущення, що більшість у парламенті буде намагатися прискорити ухвалення закону. Таким чином, існує ймовірність, що відповідний закон буде схвалений до кінця лютого, а його набуття чинності відбудеться на початку квітня.

Таким чином, особам, які прагнуть уникнути мобілізації, залишається ще принаймні півтора місяці, але після цього новий закон може суттєво ускладнити їхню ситуацію.