За даними Національної поліції України, призовники, які отримали умовні терміни за ухилення від військової служби, все одно будуть мобілізовані. Однак, якщо людина повторить правопорушення, їй загрожує фактичне тюремне ув'язнення.

Таку заяву зробив Максим Цуцькірідзе, перший заступник голови Національної поліції України, керівник Головного слідчого управління, пише видання «nv».

Щодо того, чи зможуть засуджені відбувати покарання негайно чи доведеться почекати, Цуцькірідзе пояснив, що це залежить від рішення суду про відбуття умовного терміну. Він припустив, що суд, швидше за все, розглядає осіб з умовними термінами як потенційних майбутніх військовослужбовців Збройних Сил України та ухвалює рішення, що надають їм можливість служити.

"Я думаю, що при винесенні такого рішення суд керується тим, що це в майбутньому потенційний військовий ЗСУ. І виносить рішення таким чином, щоб все ж таки можливість служити у нього була", - сказав він.

Цуцькірідзе наголосив, що наявність досудового розслідування чи підозри не є приводом для ухилення від військової служби. Вихід залежить від запобіжних заходів, обраних у ході розслідування, і від того, чи обмежують ці заходи пересування людини.

Мобілізація: скрін з відео
Мобілізація: скрін з відео

Він навів приклад, коли особи, які перебувають під слідством у Балтії, були ідентифіковані на запит міжнародних колег. Незважаючи на те, що він підозрюється у скоєнні тяжкого злочину, одна людина, яка дала свідчення та підтвердила причетність до злочину інших осіб, продовжує служити на передовій, оскільки щодо нього не обрано запобіжний захід.

"У нас є випадок, коли ми встановили на запит наших міжнародних колег осіб, щодо яких ведуться слідчі дії в одній із країн Балтії. Кілька років тому там було скоєно викрадення людини з убивством.

Фігуранти справи – наші громадяни. Так ось один із них, як встановлено, знаходиться на передовій. Він дав свідчення та підтвердив, що до цього злочину причетні ще двоє людей, які віддали життя, воюючи за нашу країну", - розповів Цуцькірідзе.

Такий підхід наголошує на важливості індивідуальних обставин та рішень суду, коли йдеться про призовників з юридичними проблемами, пов'язаними з їхнім минулим ухиленням від військової служби.

Нагадаємо, чиновників, депутатів і навіть пенсіонерів хочуть відправити на фронт: "Захищати країну мають усі"

Раніше «Українці» писали, українців просять запасатися водою та продуктами: до чого готують народ

Як повідомляли «Українці», до 30 тисяч гривень кожному: українцям обіцяють солідну грошову допомогу