За статистикою, протягом двох місяців показники збиття ударних безпілотників типу Shahed, якими РФ атакує Україну, скоротилися на 33%. Військовий експерт, інструктор з льотної підготовки та полковник запасу Роман Свитан пояснив, що це пов'язано з кількома факторами.

"Змінилися маршрути руху "шахедів". Вони змінили свої цілі – в основному зараз "шахеди" діють вздовж прифронтової зони на глибину 30-50 км. І саме це викликало зміну статистики, як такої. Вони змінили цілі, їм відомо, що "шахеди", які проникли вглиб української території, збиваються", – підкреслив він в ефірі "24 каналу".

За словами Свитана, в Україні створено тисячі мобільних груп, які відстежують дрони. Саме тому противник почав більше використовувати безпілотники вздовж прифронтової та прикордонної території.

"Тактика росіян наразі дає їм можливість використовувати "шахеди" з максимальною ефективністю. Але я вважаю, що наше ППО зазнає перемоги. Нам потрібно розгортати мобільні групи вздовж лінії фронту, вздовж кордону, перехоплювати "шахеди" на заході. І ще краще – залучити частину авіації, але не бойової, а легкомоторної. У нас достатньо льотчиків, які можуть виконувати бойові завдання на легкомоторних апаратах. За моїми припущеннями, їх тисячі. Тим більше, на легкомоторному літаку можна літати до 70 років. Після 50 спробуй потрапити на бойовий літак – медики не пропустять, а от на легкомоторному до 70 років дідушки, схоже на мене, могли б виконувати ці завдання", – додав Свитан.