Порушення поставок оборонної допомоги зі сторони Заходу можуть викликати дефіцит боєприпасів для систем протиповітряної оборони, які перебувають на озброєнні України, вже у березні. Згідно з оцінками Institute for the Study of War (ISW), саме через це Росія посилила свої повітряні атаки останнім часом. Якщо у України буде дефіцит зенітних ракет, це дозволить окупантам агресивніше бомбити українські війська або навіть прифронтові міста.

За інформацією The New York Times від 9 лютого, за оцінками американських чиновників, запаси зенітних ракет протиповітряної оборони українців можуть закінчитися в березні 2024 року. Україна попереджує про "критичний дефіцит" ракет протиповітряної оборони через затримки з отриманням західної допомоги, що продовжують змушувати Україну накопичувати матеріальні резерви.

"Російські війська регулярно тиснуть на обмежену систему протиповітряної оборони в тилових районах України, запускаючи ракети та безпілотники разом із іранським та північнокорейським озброєнням. Таким чином РФ намагається змусити українські війська витрачати зенітні ракети та передисловлювати системи ППО подалі від лінії фронту", - роз'яснюють аналітики.

За словами експертів, Росія трохи зменшила авіаційну підтримку наземних операцій на всьому театрі бойових дій через збиття російських літаків у Херсонській області у грудні 2023 року, а також знищення 14 січня літака дальнього радіолокаційного виявлення А-50.

Проте інтенсивні удари та тиск на повітряний щит України змушують Збройні сили України передисловлювати засоби протиповітряної оборони, які раніше могли стримувати російську тактичну авіацію, що діяла вздовж фронту і в російському тилу.

У січні 2024 року російська авіація активізувала операції з підтримки російських наступальних операцій на сході України, особливо поблизу Авдіївки. Це свідчить про те, що "обмежені запаси українських зенітних ракет можуть дати російській авіації більше можливостей для нападу".

Аналітики ISW припускають, що критичний дефіцит українських зенітних ракет може дозволити російським військам використовувати літаки, особливо пілотовані, з більшими навантаженнями, ближче до поточної лінії в Україні і поза її межами.