Журналістка NGL.media ділилася важливими висновками редакційного розслідування під час засідання Тимчасової Контрольної Комісії (ТКК) Львівської обласної ради. Розслідування стосується ситуації з ввезенням, розподілом гуманітарної допомоги та зловживанням системою "Шлях" на Львівщині.

Із результатів розслідувань, проведених журналістами, виявилося:

  • Організації, що користуються системою "Шлях" на Львівщині, залишаються невідомими в контексті волонтерської діяльності.
  • Дослідження показало, що водії деяких організацій часто порушують терміни перебування за кордоном.
  • В.о. голови Львівської обласної ради Юрій Холод листувався із вже засудженим за незаконне переправлення людей за кордон Михайлом Міхняком.
  • Загадковий випадок із складами в Убинях, де були виявлені тонни гуманітарної допомоги, залишається без відомих результатів розслідування.
  • Зникнення близько 10 тис. тактичних аптечок IFAK, придбаних американськими волонтерами для ЗСУ, породжує питання щодо їхнього використання.

Це було лише третє засідання, хоча комісію створили ще 14 листопада минулого року. За даними Львівської ОВА, 1793 водії порушили терміни перебування за кордоном, імена яких подавали 62 організації.

Однак інформація, надана на засіданні, залишається обмеженою. NGL.media розкрили імена 2248 чоловік, які виїхали за дозволами Львівської ОВА та не повернулися, а також виявили 372 громадських організації, що сприяли їм.

Засідання ТКК виявилося невідомим інформаційно – Тарас Грень, керівник апарату ЛОВА, відмовився назвати лідерів організацій, але пообіцяв надати дані за запитом, який редакція вже вислала.

Наступне засідання ТКК заплановано на 22 лютого, і очікується докладніша інформація про результати розслідувань.