У Укратні скасували мораторій на відключення комунальних послуг за борги А це означає, що ті, хто не оплачує комуналку, може залишитися без благ цивілізації.

Більше того, українцям уже починають відключати електрику через несплату квитанцій. Кого це торкнулося? Про це пише "Апостроф", посилаючись на регіональні енергокомпанії.

електроенергія, комуналка
електроенергія, комуналка

Так, в Україні у лютому 2024 року постачальники електроенергії почали припиняти надання послуг споживачам, які нагромадили великі борги. Зокрема, відключення торкнулися чотирьох регіонів.

Виходячи з даних Чернівецької енергетичної компанії, у регіоні, який вважається лідером за обсягом несплачених рахунків за послугу, продовжуються роботи щодо відключення електроенергії. Як зазначається, припинять надання послуг мешканцям Чернівців, також розпочалися відключення у Новоселицькому та Путильському районах.

Лише цього тижня електрику мають намір відключити 128 споживачам, з яких – 113 мешканців Чернівців, 14 – мешканці Новоселицького району та один споживач із Путильського району.

При цьому постачальник закликає вчасно розрахуватися з боргом за спожитий ресурс.

"Якщо борг платять і підтверджують це належним чином, то постачання електричної енергії споживачеві не припиняється. Кошти мають потрапити на рахунок за день до відключення, а не в день відключення" , - йдеться в повідомленні.

Відключення від світла: скрін з відео
Відключення від світла: скрін з відео

Відключення боржників від ліній електромережі відбувається у Чернігівській області. Постачальник електрики у Чернігові та області ТОВ "Енера Чернігів" "йде за списком" таких споживачів.

У свою чергу ТОВ "Рівненська обласна енергопостачальна компанія" відключає абонентів від послуги після повідомлення про борг і необхідність його погасити. Як зазначається, якщо через десять днів реакції від боржника не буде, то йому надішлють попередження про відключення.

Відключають електрику також боржникам у Львівській області. Зокрема перші у списку на відключення ті, у кого борг перевищує десятки тисяч гривень. Йдеться про тих, хто накопичився з початку війни під час дії заборони на відключення.

Як зазначається, триповерхова будівля на Львівщині позбавила електрики за борги, що накопичилися у споживачів, які виїхали за кордон.

Відключення від світла: скрін з відео
Відключення від світла: скрін з відео

Нагадаємо, кому можуть вимкнути світло за борги: як уникнути жорстких санкцій.

Раніше ми повідомляли, що подвійне підвищення тарифів на світ "доб'є" українців: експерт попередив про наслідки.