Певні групи українських пенсіонерів, зокрема ті, хто пропрацював у Чорнобильській зоні щонайменше 15 років, мають право на спеціальні виплати. Пенсійний фонд України підтвердив, що особи, які відповідають цим критеріям, можуть отримувати пенсію у розмірі 8 тисяч гривень.

Крім того, на додаткову компенсацію мають право ті, хто працював у Чорнобильській зоні та внаслідок цього отримав інвалідність. Компенсація варіюється в залежності від ступеня інвалідності та прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

З 1 березня 2023 року в Україні встановлено мінімальні розміри пенсій для осіб з інвалідністю внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС:

І група: 8187,48 гривень.

ІІ група: 6549,98 гривень.

ІІІ група: 5 048,95 гривень.

Інваліди-ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС одержують відсоток від прожиткового мінімуму залежно від ступеня інвалідності:

І група: 180% прожиткового мінімуму для тих, хто втратив працездатність.

II група: 160% прожиткового мінімуму для тих, хто втратив працездатність.

III група: 145% прожиткового мінімуму для тих, хто втратив працездатність.

Крім того, на отримання частини пенсії померлого мають право недієздатні члени сім'ї померлого годувальника, які перебували на його утриманні. Вони можуть отримувати 50% пенсії на одну особу або 100%, якщо є двоє утриманців. Ці заходи реалізуються для надання фінансової підтримки та компенсації особам, які постраждали від Чорнобильської катастрофи.

Нагадаємо, поблажкам кінець: на українців з боргами чекають великі проблеми. Як каратимуть

Раніше «Українці» писали, як виростуть пенсії у 2024 році: очікується не лише індексація

Як повідомляли «Українці», тарифи на воду зростуть уже навесні: скільки платитимемо