Україна посилила свою протиповітряну оборону завдяки отриманню двох нових систем ППО від західних партнерів, що здатні збивати всі типи повітряних цілей. Це стало можливим завдяки невпинній роботі на різних рівнях та активній підтримці союзників.

Наразі українські захисники мають у своєму арсеналі лише два типи таких зенітних ракетних комплексів – Patriot та SAMP/T. Перші системи Patriot були доставлені в Україну у квітні минулого року, а системи SAMP/T, які надали Франція та Італія, прибули місяцем пізніше.

Напередодні зимового періоду та 16-го засідання Контактної групи з оборони України в форматі "Рамштайн" Німеччина оголосила про намір передати Україні додаткові системи Patriot та IRIS-T, щоб посилити її протиповітряну оборону.

Президент Володимир Зеленський, коментуючи цю важливу подію, не уточнив назву зброї та країн-партнерів, які її надали, але підкреслив, що Україна активно працює над тим, аби збільшити кількість таких систем.

"Головна новина на сьогодні – це довгоочікуване підсилення нашої ППО. Нові системи, які ми отримали, здатні збивати усе. Хоча систем поки що недостатньо для повного захисту України, ми щоденно працюємо над тим, аби їх кількість зростала", - зазначив Зеленський.

Ці зусилля є частиною ширшої стратегії України з посилення своєї обороноздатності та захисту своїх громадян та територій від повітряних загроз.