Українські банки посилюють контроль за фінансовими операціями своїх клієнтів, включаючи блокування карток та запит на документи для пояснення фінансових трансакцій. Особливо під увагу потрапляють великі онлайн-покупки, зняття значних сум готівкою, операції з криптовалютами та масштабні перекази.

За словами Романа Корнилюка, доктора економічних наук, фінансового аналітика в YouControl, зростання кількості штрафів, накладених на фінансові установи за порушення правил фінансового моніторингу, обумовлене світовими тенденціями зміцнення фінмоніторингу, збільшенням вимог держави до економічної прозорості та розвитком технологій для аналізу великих даних. У контексті євроінтеграції України, очікується подальше посилення вимог до фінансового моніторингу.

Ощадбанк
Ощадбанк

Надія Чаленко, керівниця юридичного департаменту YouControl, наголосила, що причинами блокування карток можуть стати не тільки фінансові трансакції сумнівного характеру, але й неоновлені персональні дані клієнта, арешти з боку виконавчих служб за борги, а також нездатність довести легітимність походження коштів.

Серед типових ситуацій, що викликають підозру, варто звернути увагу на зняття грошей великими сумами у незвичних регіонах, великі покупки в інтернеті, особливо вночі, швидке переведення великих сум на картку та їх негайне зняття, операції з криптовалютами на суму понад 30 тис. грн, а також будь-які трансакції на суму від 400 тис. грн і більше.