В Україні чимало громадян висловлюють незадоволення роботою представників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, однак їхні дії відповідають нинішньому законодавству. Про це повідомив керівник Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко, коментуючи ситуацію для "24 каналу".

За його словами, можливі зміни до законодавства щодо мобілізації, що зараз розглядаються народними депутатами, можуть кардинально змінити роботу територіальних центрів, вирішивши проблеми, які викликали суспільне невдоволення.

Президент Володимир Зеленський виступив проти практики "полювання" на громадян з боку співробітників центрів, які вручають повістки прямо на вулицях. "З одного боку, президент прагне, щоб було комфортно для громадян, але з іншого - вказує на відсутність змін у процедурі. Співробітники центрів мусять діяти згідно з чинним законодавством", - розповів Тимочко.

Він додав, що більшість працівників центрів - це люди з військовим досвідом або ті, хто має обмежені можливості служити у регулярній армії. Вони керуються чітким порядком вручення повісток, діючи строго в рамках встановлених правил.

"Щоб змінити це, зміни мають бути внесені на законодавчому рівні. Досі не було чітко визначено правила для суспільства та військових. Такі зміни вже давно можна було впровадити, встановити чіткий порядок і дотримуватись його", - підкреслив голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ.

Введення нового законодавства щодо мобілізації могло б упорядкувати багато суперечливих моментів, зокрема, питання, пов'язані з діяльністю територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.