Українці у Польщі зі статусом тимчасового захисту UKR можуть зіткнутися з ризиком втрати статусу, якщо покинуть країну на термін понад 30 днів. Однак навіть якщо вони не виїжджали за межі Євросоюзу, статус також може бути втрачений.

Потенційна зміна статусу — з «UKR»на «NUE», повідомляє Telegram-канал "Реальна Варшава. Польща".

Щоб не втратити статус UKR через виїзд з Польщі менш ніж на 30 днів, фізичним особам рекомендується зробити наступні кроки:

Повідомлення прикордонної служби.

Громадяни України мають повідомити співробітника прикордонної служби про свій намір в’їхати до Польщі для здійснення права тимчасового захисту. Це повідомлення має вирішальне значення для запобігання втраті статусу UKR.

Подання електронного документа.

Важливо подавати електронний документ у Diia.pl щоразу при в'їзді та виїзді. Неподання цього документа може призвести до того, що дані про в'їзд та виїзд не будуть внесені до реєстрів, які є основою статусу UKR.

Ці заходи необхідні для того, щоб українці у Польщі зберігали статус тимчасового захисту UKR та уникали будь-яких ненавмисних змін у своєму статусі проживання.

Важливо відзначити, що статус UKR можна втратити навіть у тому випадку, якщо українці не залишали територію країни більш як на 30 днів.

Нагадаємо, поштовх у спину від Польщі: на Україну чекають нові труднощі

Раніше «Українці» писали, тарифи на світ рекордно зростуть цього року: нардеп приголомшив українців – цифри величезні

Як повідомляли «Українці», пенсіонери знову під ударом: позбавлятимуть не лише виплат