В проєкті закону №10378, що стосується внесення змін до системи мобілізації, чітко визначено категорії осіб, які можуть бути залучені до мобілізації, зокрема, жінки до цього переліку не входять.

Поправки, запропоновані народною депутаткою від "Голосу" Інною Совсун, до законопроєкту не були включені, як повідомив Єгор Чернєв, заступник голови комітету з питань національної безпеки і оборони, представник "Слуги народу", під час ефіру всеукраїнського телемарафону.

Чернєв уточнив, що згідно із законопроєктом №10378, що найближчим часом розглядатиметься в парламенті, до мобілізації підлягають виключно чоловіки віком від 27 до 60 років. В документі відсутнє узагальнююче поняття "громадяни України", що об'єднувало б чоловіків та жінок. Така формулювання має підтримку президента Володимира Зеленського та більшості депутатів, стверджує політик.

"Ця позиція залишається незмінною. Президент, комітет і, на мою думку, більшість парламентаріїв не бачать необхідності на даний момент включати жінок до числа осіб, які можуть бути мобілізовані".

Чернєв також зазначив, що розглядається можливість зниження віку мобілізації для чоловіків до 25 років, оскільки в Україні достатньо чоловіків такого віку, аби задовольнити потреби Генерального штабу без залучення жінок. "На мою думку, чисельності чоловіків буде достатньо для виконання всіх завдань, які стоять перед Генштабом", — підкреслив він.