За даними OBOZ.UA, у лютому місяці жителі України стикнуться зі збільшенням платіжок за комунальні послуги, в тому числі за опалення та новими розрахунками за доставку газу.

Цього місяця громадяни оплачуватимуть комунальні послуги, спожиті у січні, причому деякі платежі можуть суттєво відрізнятись від звичайних сум. З початку року для всіх користувачів газу відбувся перерахунок вартості його доставки. Хоча тариф залишився незмінним, об'єми газу, що передбачається спожити протягом року, розраховуються на основі показників з попереднього газового року (від жовтня до жовтня).

Перерахунок у січні 2024 року був зроблений на основі даних використання з жовтня 2022 по жовтень 2023 року, на відміну від попереднього розрахунку, який базувався на даних з жовтня 2021 по жовтень 2022 року.

Додатково, в січні по всій країні спостерігалось суттєве зниження температури, що, як очікується, призведе до зростання витрат на опалення. Взимку споживання енергії може зрости на 30% порівняно з менш холодними місяцями.

Ще одним нововведенням, яке почне впливати на споживачів з лютого, стане можливість відключення комунальних послуг за непогашені борги.

За результатами опитування провайдерів комунальних послуг по різних регіонах країни, встановлено, що більшість з них прагнуть уникнути відключень та судових розглядів. Так, у Вінниці компанія, що займається водопостачанням, надає боржникам можливість реструктуризації заборгованості на вигідних умовах, не плануючи масових відключень.

Однак, у Києві енергопостачальна компанія вказала на можливість початку відключень вже з кінця січня для найбільших боржників, включаючи власників декількох квартир з великим споживанням електроенергії, які ухиляються від оплати рахунків.