Депутатка Верховної Ради України від партії "Голос" Інна Совсун зробила заяву на підтримку мобілізації жінок в Україні, наголошуючи на рівноправності у відповідальності за захист держави. Ця позиція викликала жваві дискусії у суспільстві та серед інших політиків.

"В конституції України немає вказівок, що тільки чоловіки мають захищати країну. Усі громадяни мають цей обов'язок", – зазначила Совсун в інтерв'ю Еммі Антонюк. Вона підкреслила, що мова йде не лише про службу на фронті, а й про різні ролі у тилу, які жінки можуть ефективно виконувати.

Ця заява відображає ширше дискусійне поле в Україні, де обговорюється розширення оборонних ресурсів країни в умовах триваючого конфлікту. "Якщо це критично потрібно для оборони, і у нас немає достатньо ресурсів, жінки повинні брати участь", – додала вона.

Однак, ця позиція викликає й опозицію. Деякі критики аргументують, що залучення жінок до мобілізації може мати непередбачені соціальні та психологічні наслідки, особливо в контексті традиційних сімейних ролей.

Важливо також розуміти, що в Україні жінки вже беруть активну участь в оборонних силах, як на передовій, так і в тилу. Заступниця міністра оборони Анна Маляр підкреслювала, що "жінки-військові вже довели свою ефективність і професіоналізм".