Нещодавні дослідження наголошують на зміні в структурі міграції українських біженців, які спочатку шукали притулку в Польщі. Дослідження показує зниження кількості українців, які вносять вклади в систему соціального страхування Польщі, та збільшення їхньої присутності в інших європейських країнах, таких як Німеччина, Нідерланди та Норвегія.

У грудні 2023 року у Польщі відбулося помітне скорочення майже на 7 тисяч зареєстрованих громадян України порівняно з попереднім місяцем. Дані Євростату вказують на скорочення на 5300 українців, які отримують тимчасовий захист у Польщі, до кінця грудня 2023 року.

Одночасно спостерігається значне зростання числа українських біженців в інших європейських країнах, у тому числі 275 400 у Німеччині, 35 500 у Нідерландах та 33 200 у Норвегії.

українські біженці, переселенці
українські біженці, переселенці

Така зміна напряму міграції підкреслює динамічний характер руху біженців та важливість моніторингу та адаптації політики щодо біженців у європейських країнах.

Польська влада очікує на можливість нової хвилі біженців з України, особливо жінок і дітей, у разі подальшої російської агресії. Ця інформація підкреслює поточні проблеми та коригування, необхідні для вирішення проблем, пов'язаних із змінними моделями міграції в регіоні.

Нагадаємо, "Ми не разом": молода дружина Віктора Павлика Катя Репяхова раптово рубала правду

Раніше «Українці» повідомляли, вражаюча смакота: рецепт лінивих голубців із квашеною капустою змусить вас ахнути

Як повідомляли «Українці», ось це суми: пенсіонерам виплачуватимуть п'ятизначні пенсії. Хто потрапив до списку