В Україні продовжується режим загальної мобілізації. Триватиме він, як мінімум, до 14 лютого 2024 року і після цього, напевно, буде продовжено ще.

Ми неодноразово за ці майже 2 роки бачили, як співробітники ТЦК буквально силою "пакують" чоловіків у намисто і забирають у військкомати. Багато юристів виходили зі своїми зверненнями та розповідали, що мають право робити воєнкори, а що ні. З такою ж промовою вийшов і омбудсмен Дмитро Лубинець.

Дмитро Лубінець, фото із вільних джерел
Дмитро Лубінець, фото із вільних джерел

"Основне питання, яке порушують громадяни України, — це невідповідність мандатів ТЦК. Це коли вони вимагають перевіряти документи, забирають документи та фізично затримують громадян України. У таких таких прав немає,— заявив Лубінець.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини відзначив, що його обурює застосування грубої сили громадян України з боку працівників ТЦК. За словами Лубинця, найбільше скарг до його офісу надходить саме з приводу неналежної поведінки працівників військкоматів та перевищення ними службових повноважень.

"Я не скажу, що вони системні (затримання чоловіків - ред.), що їх багато, але з такими випадками до нас теж звертаються. Все дуже просто. Я відкриваю виробництво та надсилаю всі запити. А також до деяких ТЦК ми відправили моніторингові перевірки, - розповів він.

ТЦК, мобілізація, фото: ukrainci.com.ua
ТЦК, мобілізація, фото: ukrainci.com.ua

Нагадаємо, що безробітних українців відправлятимуть на фронт: "Надзвичайно важливий крок".

Раніше ми повідомляли, що повторних повісток не буде, а правила броні змінилися: в Україні прийняли нові закони про мобілізацію.