Необхідно відновити практику взаємодії державних монополій з учасниками ринку щодо обговорення тарифів, адже економічні рішення, що впливають на всю країну, мають ухвалюватися в рамках відкритого діалогу з зацікавленими сторонами.

Про це заявив головний експерт Центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту економічних досліджень, Іван Ус.

"Встановлення тарифів має базуватися не на випадкових цифрах, а на реальних обговореннях. Можливо, зараз це потрібно робити в закритому форматі. Однак, відсутність публічності породжує підозри в суспільстві, що влада відірвана від реальності і не враховує потреби людей, які безпосередньо залучені до роботи. Підприємства – це люди, які виконую ть роботу, тому необхідно відновити діалог між владою та бізнесом", - переконаний Ус.

Тарифи на газ в Україні
Тарифи на газ в Україні

Він також наголосив, що в умовах воєнного стану такі дискусії можна проводити з використанням сучасних онлайн-технологій. Важливо забезпечити участь представників відповідних міністерств, зокрема економіки, для того, щоб почути і врахувати аргументи обох сторін у прийнятті рішень.

"Суспільство та бізнес не повинні мати враження, що за закритими дверима приймаються рішення, спрямовані лише на отримання прибутку державою за рахунок бізнесу. Такі підозри можуть негативно позначитися на процесі відновлення України. Якщо бізнес відчуватиме, що через необґрунтовано високі тарифи держава намагається вичавити з них останнє, це може відштовхнути їх від ведення бізнесу і призведе до кризи", - підсумував Ус.