Конгрес США провалив голосування, пов'язане за допомогою України та Ізраїлю.

Основною причиною, як і очікувалося, стали розбіжності з демократами щодо заходів щодо зміцнення кордону з Мексикою та посилення імміграційної політики. Пакет загальною вартістю 110 мільярдів доларів включав асигнування на 61 мільярд доларів, пов'язані з війною Росії проти України. Голосування, що пройшло в основному за партійною лінією, збільшує ймовірність того, що Конгрес не зможе затвердити додаткове фінансування України до кінця року.

Конгрес США
Конгрес США

Голова бюджетного комітету Ради Роксолана Підласа заявила, що якщо американські конгресмени так і не узгодять фінансову допомогу Україні наступного року, то вже у січні 2024 року можуть виникнути проблеми із соціальними видатками. Про це вона повідомила в коментарі Forbes. Так, Підласа зазначила, що щодо січневих витрат соціальної та гуманітарної сфери, без допомоги США вже можуть виникнути певні складнощі. Про які обсяги йдеться, вона не уточнила.

Ще один депутат із провладної партії "Слуга народу" на умовах анонімності сказав, що за такого сценарію в січні уряд може зіткнутися з нестачею 20 мільярдів гривень на соціальні витрати.

Гроші, фото з вільних джерел
Гроші, фото з вільних джерел

За словами Підласи, якщо допомоги США не буде, то доведеться скорочувати витрати, і уряд намагатиметься залучити більше грошей до бюджету на внутрішньому борговому ринку.

Депутат "Слуги народу" і співрозмовник Forbes у Кабміні наголосили на умовах анонімності, що варіант із друкуванням гривні небажаний, але він може бути однією з опцій.

Гроші, допомога, фото з вільних джерел
Гроші, допомога, фото з вільних джерел

Нагадаємо, що українці придумали, як обійти блокування кордону поляками: Укрзалізниця взялася за справу.

Раніше ми повідомляли, що в Офісі Президента розповіли про ймовірність мирних переговорів з росією: " Україна не може нічого...".