Росіяни вже котрий рік тримають в окупації не лише українські міста та людей, а й небезпечні об'єкти, заради яких і Запорізька АЕС.

Ми знаходимося в постійній небезпеці через дії путінських окупантів там, адже їм начхати на будь-які норми та правила. Ось і зараз на ЗАЕС відбувся блекаут. Через це виникла загроза радіаційній безпеці

АЕС. Фото: скріншот відео.
АЕС. Фото: скріншот відео.

Інформацією та катастрофі, що починається, поділилися в офіційному Телеграм-каналі "Енергоатома".

Зазначається, що увечері 1 грудня стався обрив лінії електропередачі "Запорізька ТЕС - Феросплавна" напругою 330 кВ. Цією лінією ЗАЕС отримувала харчування від української енергосистеми.

Крім того, о 02:31 2 грудня під час повітряної тривоги знеструмлено останню лінію "Запорізька АЕС — Дніпровська" напругою 750 кВ.

"У зв'язку з повним блекаутом ЗАЕС перейшла на харчування своїх потреб від дизельгенераторів. В автоматичному режимі увімкнулися всі 20 дизельгенераторів, 8 з яких пізніше були залишені в роботі, - зазначає Енергоатом.

Запорізька АЕС, фото: censor.net
Запорізька АЕС, фото: censor.net

Повідомляється, що найбільша загроза безпеці у такому стані існує на 4 енергоблоці. Пов'язано це з тим, що окупанти використовували його з порушенням умов ліцензії на експлуатацію реакторних установок АЕС українського регулятора та тримали у гарячому стані.

"Блок вимагає термінового переведення в холодний стан", - підкреслили в Енергоатомі.

Також повідомляється, що українські фахівці 2 грудня о 7 годині відновлено зв'язок ЗАЕС з українською енергосистемою - відновлено роботу лінії електропередачі напругою 750 кВ.

"Черговий блекаут створює загрозу ядерній та радіаційній безпеці", - додають фахівці.

Нагадаємо, що в Україні готуються відкривати аеропорт "Бориспіль", голова ВП порадував: "Здатні забезпечити безпеку".

Раніше ми повідомляли, що гуманітарна допомога за добру справу: українцям пропонують хороші продуктові набори, умови .