Студентам дуже часто допомагає стипендія, яку вони одержують за хороше навчання. Звичайно, це не великі гроші, але свою роль відіграють.

Зараз такий час, що через війну багато українців залишили країну, щоб убезпечити себе, у тому числі й учні вишів, які зараз навчаються дистанційно. Однак при хорошому закритті сесії степендія у них залишається. Зараз в Україні планують зовсім скасувати стипендії.

Гроші, допомога, фото з вільних джерел
Гроші, допомога, фото з вільних джерел

Заступник міністра освіти та науки Михайло Вінницький повідомив, що в Україні частини студентів скасують стипендії. Про це він розповів в ефірі телемарафону.

Так, у Міністерстві освіти і науки планують скасувати стипендії студентам, які виїхали за кордон. За словами Вінницького, за рахунок скорочення стипендії цієї категорії претендентів на освіту іншим можуть підняти. При цьому поки що невідомо, наскільки відсотків.

"Ми не повинні платити стипендії тим студентам, які за кордоном. Це заощадить кошти для тих, хто залишився в Україні, і розвиватиме державу. Таким чином, поповниться стипендіальний фонд, - пояснив він.

Крім того, Вінницький висловив думку, що студенти, які виїхали за кордон, можуть продовжити навчатися за власні кошти.

Стипендії для українських студентів
Стипендії для українських студентів

Нагадаємо, що ходіть на сесію, несіть гроші: у Верховній Раді відмовилисяголосувати за відміну заочки в університетах.

Раніше ми повідомляли, що в Україні повністю приберуть заочку, а спеціальність можна буде змінити до 3 курсу: чого чекати студентам.