В Україні продовжили військовий стан та загальну мобілізацію ще на 90 днів, тобто це діятиме до 14 лютого 2024 року.

Відповідно, чоловіки продовжуватимуть отримувати повістки, хоча різні військові вже попередили, що краще самому з'явитися у військкомат, щоб вибрати, де ви хочете воювати. В іншому випадку, після отримання повістки, вас можуть засунути туди, де недобір по людях.

ЗСУ, військові, кадр з відео
ЗСУ, військові, кадр з відео

Але якщо ви не дивлячись ні на що наважилися не просто дочекатися повістки, а й ігнорувати їх з якихось своїх причин, то ви повинні знати, що світить тим українцям, хто тричі пропустив явку в ТЦК на порядку денному. Це питання пояснив адвокат Роман Сімутін у своєму телеграм-каналі.

За його словами, якщо не з'явитися на військово-лікарську комісію, це майже точно може призвести до визнання чоловіка винним в ухиленні від мобілізації.

Симутін зазначив, що якщо військовообов'язковому громадянину вручили три повістки для уточнення даних чи ВЛК, але він їх проігнорував, то ТЦК може написати заяву до поліції, проте навряд це станеться.

"Слідчому ще доведеться довести, що саме ви отримали повістку і навмисно ухилялися від призову. А це проведення почеркознавчої експертизи для ідентифікації підпису, якщо ви заперечуєте справжність вашого автографа, встановлення обставин, за яких отримано повістку, допит свідків, а це переважно працівники ТЦК або поліцейські, свідчення яких сумнівні, та безліч інших дрібниць" , - пояснив адвокат.

Мобілізація, вручення повістки, фото із вільних джерел
Мобілізація, вручення повістки, фото із вільних джерел

За його словами, ймовірність такого способу є дуже мізерною, адже поліцейські не перероблятимуть багато роботи, маючи розуміння, що це нічим не допоможе.

Якщо людину вже двічі притягнули до адміністративної відповідальності, то це вже порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію. Тому якщо військовозобов'язаний не оскаржив рішення начальника військкомату про притягнення до адмінвідповідальності, то він може бути притягнутий до кримінальної відповідальності.

Також, якщо громадянин без важливих причин не з'явився до ТЦК після проходження ВЛК та вручення повістки на відправлення, його майже гарантовано можуть визнати винним в ухиленні від мобілізації.

Нагадаємо, що до армії можна і не піти навіть після повістки: як оскаржити рішення ВЛК під час мобілізації.

Раніше ми повідомляли, що в Україні дозволили мобілізацію студентів, але не всіх: хто потрапить до списку на порядок денний.