В Україні продовжується загальна мобілізація, яка передбачає проходження медкомісії.

Але не всі результати ВЛК можна оскаржити. Особливо, якщо ви точно знаєте, що у вас є хвороба, яка їдить вас непридатним або частково придатним до військової служби. Як це зробити, ми розповімо нижче. А ви читайте, передавайте знайомим, щоб ваші права не обмежувалися.

Мобілізація, ВЛК, фото: ukrainci.com.ua
Мобілізація, ВЛК, фото: ukrainci.com.ua

Про це консультують у Міністерстві охорони здоров'я.

Як правило, позитивний результат можна отримати вже під час перегляду висновків ВВК у досудовому порядку, тому краще розпочати з цього варіанту.

Військовослужбовцю у разі необхідно написати заяву (скаргу) про свою незгоду з висновками ВВК і проханням переглянути зазначене рішення вищої ВВК. До заяви слід додати всі відповідні медичні документи, копію попереднього рішення ВВК та копію військового квитка або посвідчення офіцера.

Усі зазначені документи необхідно принести самому до вищої ВВК або надіслати поштою цінним листом із повідомленням про вручення з описом вкладення на адресу відповідної ВВК.

Нова пошта, фото: ukrainci.com.ua
Нова пошта, фото: ukrainci.com.ua

Вища військово-лікарська комісія може переглянути постанову, що оскаржується, або направити військовослужбовця на повторний (контрольний) медичний огляд. Після цього позивачу надають новий висновок про стан здоров'я, який тепер буде братися до уваги.

Якщо випадок спірний та складний, право на винесення остаточного рішення залишається за Центральною військово-лікарською комісією (ЦВЛК).

Але коли оскарження через вищу ВВК не дало бажаного результату – у такому разі позивач може звернутися до суду.

Слід пам'ятати, що суд не має права скасувати рішення ВВК за медичними показниками, оскільки це не належить до його компетенції. Суд може встановити порушення процедури проведення військово-лікарської комісії та вже на цій підставі скасувати рішення ВВК. Крім того, у разі відмови ВЛК проводити повторний медичний огляд або дообстеження військовослужбовця, суд може зобов'язати провести необхідні процедури.

лікарня, лікарі, операція
лікарня, лікарі, операція

Нагадаємо, що в Україні дозволили мобілізацію студентів, але не всіх: хто потрапить до списку на порядок денний.

Раніше ми повідомляли, що в цьому випадку чоловікам можна навіть не йти у військкомат, незважаючи на повістку: адвокат поділився лайфхаком.