Ще не встигла розпочатися осінь, як в Україні всі довкола стали експертами, які точно знають, що буде з енергетикою і як відключатимуть світло співгромадянам.

Через це в самих українців часто виникали негативні настрої, адже такі експерти дотримувалися позиції "все зникло, ми ні до чого не готові, сидітимемо без світла, навіть якщо не буде обстрілу енергетики". Ось і зараз нардеп Сергій Нагорняк в інтерв'ю Telegraf розповів щодо застосування графіків відключення електроенергії. Точніше, почало нагнітати обстановку тим, що світло відключатимуть у будь-якому випадку. Виявилось, що це взагалі не так.

Відключення світла, фото з вільних джерел
Відключення світла, фото з вільних джерел

У Міненерго відреагували на інтерв'ю народного обранця та кажуть, що української електрогенерації достатньо для безперебійного постачання електроенергії.

Нардеп заявив, що запровадження планових обмежень електропостачання очікується вже в листопаді навіть за відсутності ударів по енергосистемі. Причиною цього є нібито низька генерація електроенергії.

У міністерстві спростовують такі заяви та зазначають, що наявних на сьогодні потужностей достатньо для забезпечення всіх потреб. У повідомленні також йдеться, що цієї зими електроенергію генеруватимуть усі енергоблоки АЕС, які розташовані на території підконтрольної Україні.

"Більше того - зараз у резерві знаходяться додаткові потужності, які будуть запущені в роботу у разі збільшення споживання та потреб в електроенергії" , - повідомляють у міністерстві.

Графіки відключень світла у Києві
Графіки відключень світла у Києві

Нині в жодному з регіонів України не передбачається запровадження графіків відключення світла. Вони кінцеве можливе, але не просто у разі обстрілу, а якщо буде критично пошкоджено обладнання.

Нагадаємо, що закінчились ракети? У Повітряних силах розповіли чому припинилися масовані ракетні удари.

Раніше ми повідомляли, що гендиректор YASNO розповів про відключення світла в Україні: "Графіки не будуть застосовані".