Україна готується переходити на зимовий час. Проте чи є економічний сенс у цій дії, яка щороку завдає дискомфорту безлічі людей?

Як відомо, цього року Україна переходитиме на зимовий час у неділю, 29 жовтня (з 28 на 29 жовтня). Цієї ночі стредку потрібно перевести на годину тому, що дозволить тепер спати довше.

Переведення годинника, фото з вільних джерел
Переведення годинника, фото з вільних джерел

Щороку роблять спроби скасувати переведення стрілок, але депутати Верховної Ради раз у раз провалюють голосування за подібні законопроекти.

Прихильники сезонного переведення годинника стверджують, що це робиться з економічних причин – проте економія на електроенергії насправді становить лише 0,2-2%.

Разом з тим, "сезонний тимчасовий стрибок" негативно позначається на біологічних ритмах та загальному стані людини як фізіологічному, так і психологічному.

Як перейти без шкоди для організму

Адаптація на новий час займає до 1,5 місяців. Тому краще готувати себе до майбутнього "стрибка":

  • Раніше лягати спати.
  • Дотримуватися режиму дня.
  • За пару днів до переходу відмовитися від кави та алкогольних напоїв.
  • Не користуватись гаджетами перед сном.
  • Постаратися не втомлюватись.
  • Пити більше трав'яних чаїв, є овочі та фрукти.

Переведення годинника, фото з вільних джерел
Переведення годинника, фото з вільних джерел

Переведення годинника небезпечне тому, що: підвищується захворюваність організму; зростає ризик інфарктів, гіпертонічних кризів; збільшується кількість викликів швидкої до сердечників; збільшується кількість ДТП; зростає кількість спроб суїцидів.

Нагадаємо про відміну переходу на "зимовий час": українці просять нардепів не переводити годинник, щоб економити електрику.

Раніше ми повідомляли, що у ДТЕК опублікували нові графіки відключення світла: скоріше перевіряйте свою адресу.