З початку підномашстабної війни 24 лютого багато чоловіків таки змогли виїхати з країни.

Звичайно, є ті, хто налагодив своє життя закордоном і не думає повертатися. але є й ті, хто планує повернення в Україну. І їм готують не зовсім приємний сюрприз для зустрічі на кордоні.

Кордон із Польщею, фото: ukrainci.com.ua
Кордон із Польщею, фото: ukrainci.com.ua

Вся справа в тому, що хтось зараз з автоматом на передовій, захищає свою родину, і свою країну, виконує свій обов'язок згідно з Конституцією України, а хтось їздить Європою, п'є пиво і насолоджується життям. Щоби якось "заповнити" втрату в живій силі, в Україні пропонують зустрічати белегців не хлібом-сіллю, а обов'язковою виплатою, без якої не пустять в Україну.

Чоловіки, які незаконно виїхали з України після 24 лютого, повинні будуть заплатити, щоб повернутися - це запропонована норма, відповідно законопроєкту №8029.

Якщо у пункті пропуску вони не зможуть підтвердити наявність підстав для відстрочення від військової служби з мобілізації, то мають перерахувати на спецрахунок 25 890 грн за кожний місяць перебування за кордоном під час дії воєнного стану.

Гроші, допомога, фото з вільних джерел
Гроші, допомога, фото з вільних джерел

Зазначимо, що автор ініціативи – Георгій Мазурашу. Він реєструє багато різноманітних законопроєктів. Але вони майже ніколи не знаходять підтримки його колег та залишаються проектами. Цей випадок не виняток, його не підтримують Міноборони та ДПСУ. Але до того ж варто бути готовими.

Законопроєкт №8029
Законопроєкт №8029

Нагадаємо, що релігія не дозволяє воювати: в Україні вирішують питання з мобілізацією по церквах та соборах.

Раніше ми повідомляли, що дозволити чоловікам виїзд із України: у ВР пропонують закон, за яким потрібно буде заплатити – суми та умови.