В Україні триває режим воєнного стану та загальної мобілізації. У зв'язку з цим багато чоловіків отримують повістки.

А як бути тим, кому "віра забороняє вбивати"? Чи ловитимуть призовників по церквах і соборах? Наразі деякі читачі подумали "а що, так можна було?". Нижче ви дізнаєтеся про нюанси заклику тих, кому релігія не дозволяє.

Мобілізація, вручення повістки, фото із вільних джерел
Мобілізація, вручення повістки, фото із вільних джерел

Наразі в Україні обговорюється можливість повернення альтернативної служби для віруючих під час воєнного стану. Таку ідею висунули представники церковних та релігійних організацій. Про це повідомили під час зустрічі Всеукраїнської ради церков та релігійних організацій із прем'єр-міністром Денисом Шмигалем.

Оскільки релігійні переконання деяких українців не дозволяють брати їм у руки зброї, таких громадян пропонують залучати до роботи щодо посилення обороноздатності держави альтернативним способом, за межами військових формувань.

Тобто, логічно, що окрім безпосередніх військових армії потрібні й інші люди: лікарі, бухгалтери, кухарі тощо.

Церква, фото Знай.uа
Церква, фото Знай.uа

В умовах воєнного стану перестали розглядати варіант альтернативної служби без зброї в руках і було мобілізовано велику кількість віруючих. Тепер уряд має розглянути пропозицію представників церковних та релігійних організацій.

Важливо розуміти, що не будь-яка людина може заявити, що релігія не дозволяє воювати. Таке право мають лише віруючі, які належать до офіційних і чинних згідно із законодавством України релігійних організацій.

Нагадаємо про посилення мобілізації в Україні: експерт розповів, чи загрожує чоловікам жорсткий "вилов".

Раніше ми повідомляли, що дозволити чоловікам виїзд із України: у ВР пропонують закон, за яким потрібно буде заплатити – суми та умови.