З початком повномашстабної війни в Україні по всьому світу магічним чином зник коронавірус, перейшовши в розряд "сезонних захворювань".

Влітку та на початку осені 2023 року почали з'являтися тривиодні заяви про те, що з'явився новий варіант коронавірусу штаму "Омікрон". Як з'ясувалося, зараз він уже дістався і нашої країни. Це не дивно, адже українці дуже активно повертаються з Європи додому і можуть "привозити" коронавірус із собою.

тест на коронавірус в Китаї
тест на коронавірус в Китаї

Поки одні жартують про те, що через цей штам не можуть відчути смак чікен-ролу в Макдональдсі, ми пропонуємо вам ознайомитися з інформацією про небезпечну хворобу.

Новому різновиду штаму "Омікрон" дали неофіційне ім'я "Еріс". Перші заражені "Ерісом" були виявлені у Сумській області. Про це повідомили в обласному центрі контролю та профілактики захворювань, посилаючись на головного державного санітарного лікаря області Володимира Збаразького.

Жахливо те, що новий різновид штаму швидко розвивається і оминає імунітет людини.

"Еріс викликає набагато більшу стурбованість у епідеміологів. Він відрізняється додатковою мутацією шипового білка, яка дозволяє йому краще прикріплюватися до клітин дихальних шляхів, швидше поширюватися і уникати імунітету. Щоправда, на сьогоднішній день ВООЗ оцінює ризик для громадського здоров'я як низький", - йдеться в публікації.

Коронавірус. Фото: скріншот відео.
Коронавірус. Фото: скріншот відео.

Симптоми Еріса:

  • Біль в горлі
  • Лихоманка чи озноб
  • Нежить
  • Задишка
  • Біль у м'язах чи тілі
  • Головний біль

Також українців закликали зробити щеплення та отримати бустерні дози, що захистити організм від тяжких наслідків захворювання.

Вакцинація
Вакцинація

Нагадаємо, про новий штам коронавірусу "Пірола" може посадити весь світ знову на карантин: вакцини не діють.

Раніше ми повідомляли, що осінніх канікул не буде: в Україні не всі школярі підуть відпочивати, дати містами.