В Україні все ще триває загальна мобілізація і триватиме до середини листопада 2023 року, після чого явно буде знову продовжено.

14 жовтня прес-служба Сухопутних військ заявила, що всім військовозобов'язаним в Україні потрібно з'явитися до ТЦК, щоб оновити дані. У тому числі жінкам-медикам. Але це не всі райдужні новини на сьогодні, адже стало відомо, що закликати вже можуть і студентів. Кого саме? Читайте нижче.

Мобілізація, фото: ukrainci.com.ua
Мобілізація, фото: ukrainci.com.ua

11 жовтня Міністерство освіти і науки надіслало всім керівникам вищої освіти лист 1/15735-23 "Про надання академічної відпустки".

У ньому наголошується, що у разі надання академічної відпустки (перерви в навчанні) на особу, яка її отримала, не поширюється дія норм абзацу другої частини третьої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", оскільки під час академічної відпустки такі особи не навчаються.

Тому такі особи можуть підлягати призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, якщо вони не мають інших підстав для надання відстрочки від призову.

Повістка, мобілізація, фото з вільних джерел
Повістка, мобілізація, фото з вільних джерел

Нагадаємо, що в цьому випадку чоловікам можна навіть не йти у військкомат, незважаючи на повістку: адвокат поділився лайфхаком.

Раніше ми повідомляли, що не з'явився на ВВК: українцям розповіли, чи можна не проходити медкомісію після вручення повістки