Традиційно, в останню неділю жовтня українці переходять на зимовий час та переводять стрілки на годину тому.

У 2023 році цей день випадає на 29 жовтня і багато хто вже готує свій органзим, хоч і негативного впливу більше саме при переході на літнє, адже ми спимо менше.

Але у 2023 році українці розуміють, що будуть обстріли енергетики з боку росіян, а переведення стрілок на годину тому відбере цілих 60 хвилин світлового дня у всіх, адже темнітиме раніше.

Перехід на зимовий час, фото з вільних джерел
Перехід на зимовий час, фото з вільних джерел

На бізнес-форумі Української ради бізнесу у Києві було заявлено про намір просити депутатів не переходити на "зимовий час". Зазвичай перехід на зимовий час збільшує споживання електроенергії на 13%, а через зниження генерації через ракетні та дронові атаки це суттєва різниця, передають "Патріоти України".

"Після переходу на зимовий час в Україні збільшується споживання електроенергії, що створює додаткове навантаження на енергосистему, яка і так працює в екстремальних умовах" — каже економіст та координатор експертних груп "Економічної експертної платформи" Олег Гетьман.

Вимкнення світла, фото: Знай.ua
Вимкнення світла, фото: Знай.ua

У відповідь народний депутат Галина Третьякова (фракція "Слуга народу") нагадала, що у Раді двічі намагалися проголосувати за законопроекти про відміну переходу на зимовий час, проте голосів не вистачило. Це ставалось через те, що народні обранці не могли вирішити, в якому часі залишатись украхнцям. Варто зазначити, що самі українці вважать саме "зимовий час" своїм.

Нагадаємо, що в ДТЕК опублікували нові графіки відключення світла: мерщій перевіряйте свою адресу.

Раніше ми повідомляли, що Україна цього місяця переходить на "зимовий" час: коли і куди крутити стрілки годинника.