До середини листопада 2023 року в Україні продовжується загальна мобілізація. Не варто мати ілюзі, адже після цього вона буде продовжена знову.

Звісно, ​​на тлі цього в українців виникає багато питань. Наприклад, чи можливо відмовитись від проходження медкомісії, коли вже взяв повістку? Адвокат, керівник медичного спрямування у ГО "Юридична сотня" Крістіна Ковцун розповіла"Українському радіо"про це.

Мобілізація, вручення повістки, фото із вільних джерел
Мобілізація, вручення повістки, фото із вільних джерел

За загальним правилом у мирний час, коли немає мобілізації, всі військовозобов'язані повинні проходити медичний огляд один раз на п'ять років. Чоловіки віком від 18 до 60 років, які перебувають у запасі за станом здоров'я, визнаються придатними або обмежено придатними та можуть бути мобілізовані. Це стосується і жінок, які залучаються до військової служби.

"Коли військовозобов'язаному вручають повістку, він зобов'язаний з'явитися в територіальний центр комплектування, колишній військкомат, уточнити облікові дані і пройти військово-лікарську комісію для того, щоб було розуміння, чи придатний він, чи обмежений, чи непридатний. І це борг. Якщо це обов'язок. військовозобов'язаний відмовляється від проходження військово-лікарської комісії - це адміністративне правопорушення, і за нього передбачено штраф. А пізніше може бути ще один виклик" , - пояснила вона.

Мобілізація, ВЛК, фото: ukrainci.com.ua
Мобілізація, ВЛК, фото: ukrainci.com.ua

Нагадаємо, що тепер точно отримають повістку: хто з українців перейшов із розряду "не придатний" до розряду "обмежено придатний".

Раніше ми повідомляли, що українець не був у військкоматі на порядку денному майже рік через повітряні тривоги: провину не визнає і звинувачує ТЦК.