На самому початку повномашстабної війни Польща виявилася однією з найчутливіших країн щодо допомоги українцям.

Зараз звичайно країна "висуває" рахунок і навіть стали відбуватися конфліктні ситуації щодо того ж "зернового ембарго" на українську продукцію. Прикро, що поляки забувають про те, що українські біженці заплатили дуже багато податків їхній країні, але зараз не про це. Уряд країни "втішив" українців тим, що вже зараз почне перевірки і позбавлятиме виплат.

монета в одну гривню
монета в одну гривню

Українські сім'ї у Польщі мають право на отримання допомоги у розмірі 500 злотих (близько 4,1 тис. грн) на кожну дитину. Однак при цьому перевіряють законність одержання цих коштів. Найчастіше виплати забирають у тих, хто виїхав із країни, але продовжив отримувати допомогу.

Як пише видання in-poland.com, якщо допомогу одержують незаконно, її потрібно повернути до бюджету. За законом, українці зобов'язані повідомляти в Управління соцзахисту Польщі (ZUS) про те, що виїжджають з країни. Якщо повернутись протягом місяця, то виплата збережеться.

Україна та Польща, фото з вільних джерел
Україна та Польща, фото з вільних джерел

Якщо українця викликали до відділення ZUS, а він проігнорував виклик та протягом 3 днів не з'явився, допомогу також можуть забрати.

Зазначимо, у Польщі розглядають можливість зовсім скасувати виплати з 2024 року. Наразі українці фактично користуються всіма перевагами громадян у країнах ЄС.

Нагадаємо, що Польща припинила постачання зброї Україні, прем'єр Моравецький назвав причину: "Ми визнаємо такий принцип".

Раніше ми повідомляли, що Польща припинить фінансову допомогу українцям уже за кілька місяців: що сталося і куди тікають земляки.