Рішення Національного банку про відміну обмеження на встановлення курсу долара, за яким уповноважені установи можуть продавати готівкову іноземну валюту клієнтам, є правильним і давно назрілим, заявив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзін.

Як підкреслив він інтерв'ю Главреду, "те, що зробив НБУ правильно і це треба було зробити давно".

Натомість експерт попередив про те, що підвищення курсу долара спровокує зростання цін на АЗС.

"Всі нафтопродукти, які ми заправляємо у свої машини, куплені по 29,25. після того, як Національний банк України підняв на 20 відсотків офіційний курс, вони починають закуповувати валюту для придбання нафтопродуктів по 36,5. а це означає, що замість 50 гривень за літр 95-го ми платитимемо 60 гривень, а замість 67 гривень за літр дизеля ми платитимемо 70 гривень. А це призведе до того, що як мінімум на 2-3 відсотки маємо підскочити всі ціни в продовольчих магазинах", - вважає він .

Економіст також зазначив, що емісія Нацбанку за останні місяці призведе до зростання цін на харчові продукти.

"Ціни підуть вгору. Що буде з ціною долара? Долар теж піде вгору. Тому про долар по 24-25 гривень можна вже чітко забути. А якщо війна буде довгою, то ми з вами побачимо і долар по 40. Якщо далі продовжуватиметься емісія, важка війна, то, напевно, його переглядатимуть у бік підвищення", - додав Пендзін.